Ackrabruk –

Amjm9xntf8hs0D6x_m-1708427526-1709061479
Kostka

Jak wybrać kostkę brukową?

Kostka brukowa cieszy się największym powodzeniem przy wyborze materiału do aranżacji i utwardzania powierzchni przed domami jednorodzinnymi.

Producenci kostki brukowej oferują duży wybór kolorów i kształtów, co daje możliwość zaprojektowania podjazdów, chodników, ścieżek, tarasów według własnego gustu i uznania, tak aby wpasowały się w kolorystykę oraz aranżację naszego domu z zewnątrz. Posesje wówczas wyglądają estetyczniej, powierzchnia wokół domu jest bardziej trwała i funkcjonalna.

Wybór kostki brukowej ma znaczący wpływ na to jak prezentuje się nasza posesja w każdej porze roku.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze materiału nawierzchniowego jest późniejsze przeznaczenie utwardzanej powierzchni. Natężenie ruchu oraz ciężar pojazdów poruszających się po danej nawierzchni ma ogromne znaczenie przy podejmowaniu decyzji jaką grubość kostki wykorzystać. Kostka o grubości od 6 do 8 cm robimy podjazdy i parkingi, natomiast alejki i chodniki mogą być wykonane z kostki grubości 4 cm.

Nawierzchnia brukowa z czasem ulega ścieraniu i brudzi się przy użytkowaniu, dlatego wybrać należy kostkę brukowa wysokiej jakości, która zdecydowanie wolniej traci walory estetyczne  oraz wolnej się zużywa, a co za tym idzie dłużej będzie wyglądać estetycznej.

kostka brukowa biala podlaska wykonczenia
kostka-brukowa-kolory

Kostka brukowa, która powstała w procesie wibroprasowania zdecydowanie mniej poddają się warunkom atmosferycznym oraz czynnikom mechanicznym. Najciężejszą porą roku jest zima, kiedy panuje wilgoć i niskie temperatury. Powierzchnia która jest prawidłowo wykonana jest odporami na działanie śniegu, mrozu, soli, nie niszczy się pod wpływem naporu dużych obciążeń.

 Należy pamiętać również, że kostka wymaga stosownej pielęgnacji. Regularne czyszczenie kostki powoduje, że wygląda ona estetycznie przez lata.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze kostki brukowej jest kolorystyka. Z kostka brukową często mamy skojarzenie jako z szarymi ponurymi chodnikami i płytkami, niezbyt wyszukanymi wzorami, monotonne ułożonymi, prostymi formami, a to właśnie kostka brukowa nadaje atrakcyjny wygląd naszym posesjom i ogrodom, dlatego tez należy poświecić odpowiednią ilość czasu na staranne zaprojektowanie kolorystyk nawierzchni brukowej. Ponadto kostka ma różnorodne kształty, kolory faktur, oraz elementy wykończeniowe.

W ostatnich latach nastąpił rozwój technologiczny w dziedzinie produkcji kostki, a co za tym idzie spowodował wprowadzenie na rynek bogatej oferty różnorodnej kostki brukowej.

Istotne znaczenie przy wyborze kolorystyki kostki brukowej ma również jej przeznaczenie, ciemniejsze odcienie kostki należy zaprojektować, tak gdzie nawierzchnia będzie narażona na zabrudzenia ciężkie do usuniecie (okolice garażu, podjazdów).

Należy podkreślić również konsekwencję kolorystyczną przy wyborze kostki, a także trzeba zwrócić uwagę, aby przejścia między tonacjami miały łagodny charakter, łatwiej będzie to osiągnąć poruszając się w obrębie 2 lub 3 barw kostki. Wybierając kolorystykę należy wybrać jeden  kolor dominujący, który np. zostanie zastosowany w środku, a na brzegach znajdzie się jasna oprawa, co podniesie walory estetyczne całego projektu.

 

kostka-brukowa

Chcąc uatrakcyjnić wygląd naszej posesji możemy stosować równego rodzaju wzory graficzne, które najkorzystniej prezentują się na dużych powierzchniach, urozmaicając nawierzchnię. Wzory graficzne można zaakcentować stosując odmienne kolory i odcienie w wybranych fragmentach (grille ogrodowe altany, ścieżki ogrodowe, obwódki ratanowe).

Wielkości kostki brukowej  ma znaczenie w odniesieniu do powierzchni. Duże kostki brukowe lepiej prezentują się na większych powierzchniach. Drobne kostki natomiast na mniejszych powierzchniach takich jak np. kryte ścieżki, gdzie wymagana jest większa precyzja.

 Wybierając kostkę brukową wybieramy ją tak aby pasowała do budynku
i otoczenia. Ogólne wrażenie estetyczne  jest uzależnione również od koloru kostki brukowej.

Jednak nawet najwyższej kości kostka brukowa nie zapewni trwałości
i estetycznego wyglądu na długie lata. Kostkę brukowa należy ułożyć precyzyjnie i bezbłędnie, wykonując nawierzchnię odpowiednią technologią.

Taką gwarancję daje profesjonalna ekipa brukarska.

Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne oraz firmy poszukujące fachowego wykonania nawierzchni brukarskiej z miasta  Białej Podlaskiej i okolic.

Odkryj potencjał Twojego podwórka z Ackrabruk!

Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług brukarskich. Tworzymy estetyczne i funkcjonalne przestrzenie, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Spraw, by Twoje otoczenie zachwyciło każdego. Skontaktuj się z nami już dziś, a my zrealizujemy Twoje marzenia o pięknym i solidnym podwórku! Odkryj, jak Ackrabruk może odmienić Twoją przestrzeń życiową.

Chętnie poznamy Twoje potrzeby!

Pomożemy stworzyć idealne rozwiązanie dla Twojego podwórka. Wypełnij formularz, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania. Dzięki temu będziemy mogli dostosować naszą ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

inż. Adrian Kasprzuk

ACKRABRUK Roskosz 7
21-500 Biała Podlaska

Telefon

508-761-603

Obserwuj nas

Napisz do nas